Контактні телефони 4-96-37 (стаціонарний)
068-418-45-22 (Київстар) 063-434-78-15 (Lifecell)
Пошук по сайті

Історія

Коломия належить до найдавніших українських міст. Перша літописна згадка про Коломию датується 1241 р.

Постає питання забезпечення водопостачання населення міста питною водою і забезпечення відведення стоків. На різних етапах розвитку це питання вирішується по різному.

Історія водопостачання і водовідведення м. Коломиї починається ще до 1939 р. На той час це було місто із слаборозвинутою промисловістю. В Коломиї налічувалось близько 20 невеликих приватних підприємств. Будинкові господарства були приватними, одноосібними. Забудова – одно-двохповерхові будинки. Тому на той час централізованого водопостачання в місті не було.

Забезпечення населення питною водою здійснювалось із шахтних колодязів, які знаходились на присадибних ділянках приватних господарств. На найбільш людних вулицях міста і площах на шахтних колодязях встановлювались водорозбірні помпи клапанного типу для загального користування питною водою.

Водопостачання приватних підприємств в основному здійснювалось із шахтних колодязів. Ряд підприємств мали артезіанські свердловини. Незважаючи на те, що центрального водопостачання не було, до 1939 р. в місті була збудована потужна як на той час загальносплавна система водовідведення. Мережа системи водовідведення проходила по центральних вулицях міста. Призначення системи водовідведення було пропуск ливневих стоків через ливнеприймачі, розміщених на обочинах вулиць. Стоки із системи водовідведення виходили у відкриті водоймища – потічки, що проходять через місто.

У післявоєнні , 1945-1955 рр. в місті інтенсивно починає розвиватись промисловість. В 60-х роках почалось будівництво багатоповерхових будинків. В цей час було прийнято рішення будівництво центрального водопостачання міста: будівництво водозабору, водопровідних насосних станцій 1-го та 2-го підйомів і міської водопровідної мережі. В 1961-1964 рр. було збудовано водозабір, насосну станцію першого підйому, що знаходяться на лівому березі р. Прут в с. Кийданч та насосну станцію другого підйому , що знаходиться на лівому березі р. Прут в с. Шепарівці, міську водопровідну мережу. Так у вересні 1964 р. було здано і прийнято в експлуатацію водозабір, насосні станції 1-го і 2-го підйомів та міську водопровідну мережу. Було створено цех водопроводу при комбінаті комунальних підприємств міського відділу комунального господарства.

Сьогоднішня Коломия – це одне із найбільш розвинутих промислових міст Прикарпаття. Населення міста налічує понад 60,0 тис. осіб. Із них 42,0 тис. осіб користуються послугами КП “Коломияводоканал”